Naslovna » 2021 » EURO 2021: Hrvatski seniori su doprvaci Europe
EHF beach Handball EURO 2021, day 6, Varna, Bulgaria, 18.07.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

EURO 2021: Hrvatski seniori su doprvaci Europe

Hrvatski predstavnici u muškoj konkurenciji osvojili su srebrnu medalju na Europskoj prvenstvu u Bugarskoj i tako osvojili titulu doprvaka Europe. U finalnoj utakmici nisu uspjeli nadigrati jaku Dansku, koja je osvojivši zlato uspjela ponoviti uspjeh iz Poljske.

Nakon dvije velike pobjede protiv Norveške u četvrtfinalu te Španjolske u polufinalu, Hrvatska je ostvarila prolazak u finale Europskog prvenstva te otvorila mogućnost osvajanja zlatne medalje. Protivnik u završnoj utakmici prvenstva bila je Danska, koja je prolaskom u finale imala priliku obraniti posljednji naslov.

Od samog početka utakmice, Danska reprezentacija postavila je jak tempo igre kojeg je Hrvatska u nekoliko navrata uspjela pratiti, no to nije bilo dovoljno za pobjedu. U prvome setu Danska je rezultatom 25:20 odnijela uvjerljivu pobjedu, koju je ponovila i u drugom setu (28:22) te tako konačnim rezultatom od 2:0, pobijedila i postala uzastopni prvak Europe. U utakmici se ponovno istaknuo Lucian Bura koji je upisao 22, a iza njega Ivan Jurić sa 10 bodova.

Seniorke su u svojoj posljednjoj utakmici protiv Francuske upisale pobjedu te tako ostvarile 11. mjesto u poretku Europskog prvenstva.

Čestitamo hrvatskim predstavnicima na ostvarenom uspjehu!

EURO 2021: Seniori su osigurali prolazak u finale, dok će seniorke igrati svoju posljednju utakmicu za poredak

Hrvatska je u muškoj konkurenciji, s jučerašnje dvije pobjede u četvrtfinalu i polufinalu, osigurala prolazak …