Naslovna » 2021 » EURO 2021: Seniori su osigurali prolazak u finale, dok će seniorke igrati svoju posljednju utakmicu za poredak
EHF beach Handball EURO 2021, day 5, Varna, Bulgaria, 17.07.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska je u muškoj konkurenciji, s jučerašnje dvije pobjede u četvrtfinalu i polufinalu, osigurala prolazak u finale koje je na rasporedu danas u 17:00 sati protiv Danske. Seniorke nisu uspjele nadigrati Grčku te danas igraju svoju posljednju utakmicu prvenstva protiv Francuske u 10:00 sati.

U četvrtfinalnom ogledu s Norveškom, hrvatski su seniori bili dominantni tijekom cijele utakmice te nisu dozvoljavali protivniku da se ozbiljnije približi golu. Pobjeda u oba seta, uvjerljivo je pripala Hrvatskoj te u konačnici rezultat od 2:0, našim je predstavnicima donio prolazak u polufinale. Najviše bodova u utakmici upisali su Ivan Jurić i Lucian Bura, svaki igrač po 19.

Polufinalna utakmica hrvatskih seniora protiv Španjolske bila je napeta i prepuna izvrsnih akcija na obje strane terena. U prvom setu, tijesnu pobjedu uzeli su hrvatski predstavnici (25:24), dok su u drugom setu pokazali svu raskoš svoje postave što im je u konačnici donijelo pobjedu 2:0 i prolazak u finale Europskog prvenstva. Lucian Bura, koji je proglašen igračem dana, u polufinalnoj utakmici upisao je 23 boda. Finale prvenstva na rasporedu je danas u 17:00 sati, protivnik je Danska, a prijenos utakmice se može pratiti na EHFTV ili na TV programu Arena Sport 1.

Seniorke su jučer igrale jednu utakmicu protiv Grčke. U prvom setu Grčka je odnijela uvjerljivu pobjedu rezultatom 23:9, dok se u drugom setu Hrvatska uspjela približiti, ali ne dovoljno za konačnu pobjedu. Ostaje još jedna utakmica protiv Francuske koja je na rasporedu danas u 10:00 sati.

EURO 2021: Hrvatski seniori su doprvaci Europe

Hrvatski predstavnici u muškoj konkurenciji osvojili su srebrnu medalju na Europskoj prvenstvu u Bugarskoj i …