Naslovna » 2021 » EURO 2021: Četvrtfinale za seniore, utakmice razigravanja za poredak za seniorke
EHF beach Handball EURO 2021, day 4, Varna, Bulgaria, 14.07.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Četvrti dan Europskog prvenstva je za neke ekipe završio više, za neke manje uspješno. Hrvatski predstavnici u muškoj kategoriji sa šest pobjeda osigurali su prolazak u četvrtfinale, dok seniorke svoj put na prvenstvu nastavljaju u razigravanju za poredak od 9. do 12. mjesta.

Seniorke su započele četvrti dan prvenstva utakmicom protiv Turske. Protivnice su u prvom setu osigurale pobjedu i činilo se da će lako uzeti pobjedu i u drugom. No, u drugom setu bolje su bile hrvatske predstavnice koje su set zaključile rezultatom 24:16. Utakmica je u konačnici završila raspucavanjem u kojem je Turska odnijela uvjerljivu pobjedu. U drugoj utakmici sa Španjolskom, Hrvatska također nije uspjela upisati pobjedu niti u jednom setu, što je značilo prolazak Španjolske u četvrfinale prvenstva.

Seniori su danas na rasporedu imali samo jednu utakmicu protiv Rusije. Iako su već prethodnoga dana, s dvije pobjede osigurali prolazak u četvrtfinale, borili su se do zadnje minute i upisali svoju šestu pobjedu u šest odigranih utakmica u Bugarskoj.

U sutrašnjem četvrtfinalu će Hrvatska u muškoj konkurenciji snage odmjeriti s Norveškom, dok će seniorke igrati s Grčkom u razigravanju za poredak.

Rezultati utakmica:

Hrvatska – Turska (Ž), 1 – 2

Hrvatska – Rusija (M), 2 – 0

Španjolska – Hrvatska (Ž), 2 – 0

EURO 2021: Hrvatski seniori su doprvaci Europe

Hrvatski predstavnici u muškoj konkurenciji osvojili su srebrnu medalju na Europskoj prvenstvu u Bugarskoj i …