Naslovna » Turniri » 2012 » Zagrebacka liga 2012 » Zagrebacka liga 2012 – propozicije

Zagrebacka liga 2012 – propozicije

Utakmice se odigravaju po grupama, a najbolje ekipe idu u završnicu.

Najbolje 4 plasirane muške ekipe u grupama idu u četvrtfinalne utakmice, dok se najbolje 4 ženske ekipe u grupi seniorki plasiraju u polufinale.

Sve utakmice se igraju 2 x 10 minuta gdje, sukladno Pravilima, svako poluvrijeme (set) predstavlja zasebnu cjelinu.

Neodlučan ishod u svakom pojedinom poluvremenu (setu) nije moguć, nego se mora dobiti pobjednik poluvremena (seta) po sistemu zlatnog gola.

U slučaju neodlučnog ishoda poluvremena (seta) gdje je svaka ekipa bila pobjednik po jednog poluvremena (seta), pobjednik se dobiva izvođenjem dodatnih udaraca po sistemu “igrač protiv vratara”, tzv. shootout.

Pobjednička ekipa dobiva dva (2) boda, poražena ekipa nula (0) bodova.

U slučaju rezultata 1:1 u setovima, igra se shoot-out. U prvoj seriji puca se po 5 shoot-outa, a ako je rezultat još uvijek izjednačen, kreće se s pucanjem shoot-outa jedan za jedan.

U slučaju nedolaska ekipe na utakmicu, utakmica se registrira službenim ishodom 2:0 s rezultatima oba poluvremena od 10:0 u korist  ekipe koja se pojavila, te se gubitničkoj ekipi oduzima 1 bod.

Redoslijed se određuje prema broju osvojenih bodova.

U slučaju jednakog broja bodova, kriteriji su redom, na suženoj tablici:

• ishod međusobnog susreta,
  • razlika u setovima,
  • razlika postignutih i primljenih golova,
  • veći broj  postignutih golova.

Zagrebacka Liga 2012 – Rezultati

U PDF formatu na ovoj poveznici nalaze se svi rezultati i (trenutni) poredak u grupama.