Naslovna » Turniri » Dubrava osvojila „Umag“, Detono” i “Sokol” prvaci Hrvatske

Dubrava osvojila „Umag“, Detono” i “Sokol” prvaci Hrvatske

Zagreb, 1. kolovoza 2010. – U Umagu je održan posljednji turnir ovogodišnje serije prvenstva Hrvatske. Osvojili su ga pjeskaši i pjeskašice KRP „Dubrava“ koji su u oba finala, muškom i ženskom svladali igrače i igračice KRP „Sokol“. Završne susrete na terenima umaškog Stella Marisa promatralo je mnoštvo domaćih i stranih gledatelja koji su mogli uživati u brojnim atraktivnim potezima ponajboljih hrvatskih pjeskaša i pjeskašica. Budući da je to bio posljednji, 5. turnir (Čakovec, Zagreb, Zadar, Trogir), proglašeni su i državni prvaci za ovu sezonu. Kod muških, naslov je obranila momčad „Detono Zagreb“, ujedno i aktualni europski klupski prvaci. Za Detono su igrali: Žarko Čurić, Ivan Jurić, Mladen Paradžik, Hrvoje Horvat, Igor Totić, Krešimir Malbašić, Tomica Mađerčić, Matej Sošić i David Henigman, voditelj ekipe: Igor Požeg. Kod djevojaka, svoj prvi naslov slavile su cure iz KRP „Sokol“. Za nove državne prvakinje igrale su: Biljana Pilić, Maja Maldini, Jelena Vidović, Marija Stričević, Nikolina Vojić, Ivana Krpina, Andrea Emer, Ivana Lovrić i Melita Jug, voditelj ekipe: Josip Gagula. Umaški turnir zajednički su organizirali HRS, MRK „Umag“ i grad Umag, a sudjelovalo je 10 momčadi i 5 ekipa.

lijevo krilo:     Ivan Jurić (Detono)

desno krilo:    Ivica Aladenić (Dubrava)

pivot:              Petar Topić (White boys)

specijalist:      Ivan Dumenčić (Dubrava)

prvenstvo Hrvatske, konačni poredak nakon 5 turnira

• 1. Detono Zagreb                    240 bodova
  • 2. KRP Dubrava                       212     ”
  • 3. KRP Sokol                             204     ”
  • 4. Let cepelin Toma-soft     189     ”
  • 5. White boys Kaštela          162     ”

golman:         Biljana Pilić (Sokol)

lijevo krilo:     Iva Livaić (Kontesa Nera)

desno krilo:    Irena Tomašić (Dubrava)

pivot:              Vlatka Šamarinec (Dubrava)

specijalist:      Diana Žgela (Detono Zagreb)

• 1. KRP Sokol                         239 bodova
  • 2. Detono Zagreb                212    ”
  • 3. KRP Dubrava                   197    ”
  • 4. Kontesa Nera                   185    ”
  • 5. Chemo profili                   87     ”

Dvostruko slavlje Dubrave na Zagreb Openu 2019!

Pjeskaši i pjeskašice Dubrave osvajači su Zagreb Opena 2019, drugog turnira Prvenstva Hrvatske, nakon što …