Naslovna » 2018 » Počeo EBT Finals, dvije pobjede Detonatora

Počeo EBT Finals, dvije pobjede Detonatora

U poljskom gradiću Stare Jablonki počela je borba za titulu najboljeg europskog kluba u rukometu na pijesku, a ukupno će se nadmetati 12 ekipa u muškoj te 12 ekipa u ženskoj konkurenciji. Aktualni prvaci, BHC Detono Zagreb odlično su otvorili natjecanje upisavši dvije pobjede prvog dana.

U prvoj utakmici protiv jake ruske momčadi i jednih od favorita za naslov prvaka, Ekaterinodara, Detonatori su odnijeli pobjedu s 2:0 (21:18, 25:20) u setovima. U drugoj utakmici dana, s 2:0 (23:22, 26:18) su svladali portugalsku ekipu V. Gaw. “Istaknuo bih da uz sav teret na leđima koji Detono nosi, izvanredno smo smireni i staloženi, nemamo problema s nekakvom tremom i tu smo zasluženo došli. Ekaterinodar je jako dobra ekipa, bili smo izjednačeni velik dio oba seta, ali na kraju smo uspjeli uz pomoć važnih bodova Luciana Bure i Ivana Jurića preokrenuti oba seta u našu korist te smo slavili s 2:0. Čini se kao laka pobjeda, ali bilo je baš suprotno, morali smo se jako puno potruditi za pobjedu. U drugoj utakmici, u prvom setu moram priznati da smo ih malo podcijenili, dali smo im šansu da se vrate što su oni iskoristili objeručke, ali na kraju smo uspjeli izdržati prvi set pa smo drugi puno lakše dobili jer smo ušli zagrijano“, komentirao je prvi dan Detonator i hrvatski juniorski reprezentativac Ivan Palac.

Drugi hrvatski predstavnik, Chemo profili su bili bolji s 2:0 (23:16, 16:14) protiv domaće momčadi BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski, dok su u drugom susretu poraženi s 2:1 (17:16, 16:24, 5:3) od švicarske ekipe Zagreb Beach Hrvatska. “Mislim da smo krenuli savršeno što se tiče igre, igrali smo s Poljacima iz Varšave i dobili ih 2:0. Mislim da nam je to bio savršen start ovog turnira i dobili smo malo na samopouzdanju. Drugu utakmicu smo krenuli malo lošije i nismo stigli nadoknaditi nedostatak u prvom setu i na kraju smo izgubili 2:1. Sutra ćemo dati sve od sebe i pokušati dobiti obje utakmice“, poručio je Tin Brzica, igrač Chemo profila i juniorski reprezentativac Hrvatske.

U ženskoj konkurenciji, jedine hrvatske predstavnice BHC Detono Zagreb, poražene su u oba susreta prvog dana natjecanja. Najprije je od Detonatorica bila bolja njemačka ekipa CAIPIranhas s 2:1 (22:19, 10:16, 4:6), a zatim su poražene od domaće ekipe, poljske reprezentacije s 2:0 (23:13, 25:20) u setovima. “Obje utakmice smo nažalost izgubile iako smo igrale jako dobro i zadovoljne smo našom igrom i nadamo se da ćemo je popraviti kroz cijeli turnir. Sutra igramo dvije utakmce koje namjeravamo pobjediti jer nam trebaju za prolazak skupine, dat ćemo sve od sebe i igrati najbolje što možemo“, rekla je Nika Vajdić, debitantica na EBT Finalsu.

U petak, 01. lipnja, Detonatori će na teren u 11:15 sati protiv domaće momčadi BHT Auto Forum Petra Plock, a zatim će se u 15:45 sati susresti sa Salgótarjáni Strandépítök BHC. Chemo profili će tražiti bodove u 12:00 sati protiv BHC 2areg te u 16:30 protiv njemačke momčadi Nordlichter Beachhandball. Detonatorice pak, prvu utakmicu igraju u 09:45 sati protiv mađarske ekipe Multichem-Szentendrei N.K.E., dok će u 13:30 odmjeriti snage s aktualnim prvakinjama, španjolskim klubom Balonmano Playa Algeciras.

Povijesne Olimpijske igre mladih: djevojke srebrne, mladići četvrti

Završen je turnir rukometa na pijesku na ovim, za sport, povijesnim Olimpijskim igrama. Sport debitant …