Naslovna » 2017 » Detono Zagreb sedmi put prvak Europe

Detono Zagreb sedmi put prvak Europe

Momčad Detono Zagreba osvojila je sedmi put naslov europskog rukometnog prvaka na pijesku u muškoj konkurenciji, dok su rukometašice Kontese Nera zauzele sedmo mjesto u ženskoj konkurenciji.

Na jedanaestom po redu EBT Finals-u koji se odigrao od 26. do 28. svibnja u talijanskom gradiću Gaeti gdje je 2000. godine održano prvo Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku, Detonatori su do finala stigli pobjedom u polufinalu protiv prošlogodišnjih pobjednika, grčke ekipe Kilkis Acropolis.

Aktualan hrvatski prvak je, pak, u finalu svladao poljsku ekipu BHT Forum Petra Plock s 2:0 u setovima. Momčad Ivana Jugovića je sjajnom taktičkom pripremom prisilila Poljake na veliki broj izgubljenih lopti i pogrešnih dodavanja te odličnom igrom stigla do zlata.

„Za osvojiti najjači turnir klupskog rukometa na pijesku svaki pojedinac unutar ekipe mora biti izuzetno usredotočen na ostvarenje cilja, a to je ono što smo mi i ovog puta postigli“, rekao je Tomislav Lauš, obrambeni igrač Detono Zagreba. Njegov suigrač, hrvatski reprezentativac David Henigman je proglašen najboljim vratarem završnog turnira.

Rukometašice Kontese Nera zauzele su sedmo mjesto u konkurenciji 10 timova pjeskašica, a na EBT Finals su se plasirale osvojivši turnir u Bačkoj Palanci. Za bolji plasman, nedostajalo im je malo sportske sreće.

Ovaj finalni turnir bio je odlična uvertira za Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku koje nas očekuje u lipnju, u Zagrebu!

EHF Kup Prvaka: Detono Zagreb peti, sedmo mjesto za pjeskaše i pjeskašice Toyota MHC Dubrave

Pjeskaši i pjeskašice Toyota MHC Dubrave završili su EHF Kup Prvaka na sedmom mjestu, dok …