Naslovna » Turniri » Detono osvojio Zadar
Obje ekipe Detona osvojile su treći turnir u rukometu pijesku za prvenstvo Hrvatske koji se proteklog vikenda održavao na zadarskoj plaži Kolovare. Više od 500 gledatelja uživalo je u sjajnom rukometu na pijesku, dobrim obranama, cepelinima i piruetama...

Detono osvojio Zadar

Zadar, 11. srpnja 2010. – Obje ekipe Detona osvojile su treći turnir u rukometu pijesku za prvenstvo Hrvatske koji se proteklog vikenda održavao na zadarskoj plaži Kolovare. Više od 500 gledatelja uživalo je u sjajnom rukometu na pijesku, dobrim obranama, cepelinima i piruetama, a koliko su se pjeskađi trudili svjedoči i nagrada za najbolji potez, prvi put dodijeljena u Zadru, a koju je osvojio hrvatski reprezentativac Drago Vojnović za prekrasni šut šraubom u skoku koji je odsjeo u suprotnim rašljama. Najbolja hrvatska muška i ženska ekipa, Detono, zasluženo su osvojili prva mjesta u obje konkurencije. Kod muških odličan otpor u finalu pružili su pjeskaši iz KRP Dugi rat no Detonovci su bili koncentriraniji u završnici oba seta i na kraju zasluženo osvojili pehar. Kod djevojaka, u finalu su igrali Detono i BHC Sokol za koji su nastupile Maida Arslanagić i Petra Vrdoljak no nisu uspjele donijeti svojoj ekipi naslov pobjednica. Svima ostaje još jedna prigoda, slijedećeg vikenda Trogir je domaćin posljednjem turniru ovogodišnje serije na kojem će biti proglašeni prvaci Hrvatske za 2010. godinu.

REZULTATI, finalni dan

Muški, skupina „A“: KRP Zaprešić – Let cepelin Toma-soft 2:1 (12:24, 23:22, 9:8)

Poredak:  1. White boys 4 (4:3), 2. KRP Zaprešić 4 (4:4) 3. Chuck Norris 4 (4:4), 4. Let cepelin Toma-soft 3 (3:4)

Muški, skupina „B“:

Poredak: 1. Detono 4 (4:0), 2. KRP Dugi rat 2 (2:2), 3. Arbanasi kids 0 (0:4)

Muški, skupina „C“: Chemo profili – BHC Dubrava 2:1 (20:26, 27:22, 6:4)

Poredak: 1. BHC Sokol 6 (6:2), 2. Chemo profili 5 (5:3), 3. BHC Dubrava 4 (4:4), 4. Arbanasi 0 (0:6)

Četvrtfinale: White boys – Chuck Norris 1:2 (22:23, 17:16, 2:6), BHC Sokol – KRP Dugi rat 0:2 (18:24, 20:23), Detono – BHC Dubrava 2:0 (30:14, 32:18), KRP Zaprešić – Chemo profili 0:2 (10:18, 15:19)

Polufinale: Chuck Norris – KRP Dugi rat 1:2 (24:22, 14:21, 4:7), Detono – Chemo profili 2:0 (21:14, 25:16)

Za 3. mjesto: Chuck Norris – Chemo profili 2:1 (25:16, 16:22, 9:6)

FINALE: Detono – KRP Dugi rat 2:0 (21:15, 21:18)

Žene, skupina „A“: Pressing – Detono 0:2 (14:23, 9:16)

Poredak: 1. Detono 4 (4:0), 2. Kontesa Nera 2 (2:2), 3. Pressing 0 (0:4)

Žene, skupina „B“:

Poredak: 1. BHC Sokol 4 (4:0), 2. Dalmatinke 2 (2:2), 3. Chemo profili 0 (0:4)

Polufinale: Detono – Dalmatinke 2:0 (20:9, 24:18), BHC Sokol – Kontesa Nera 2:0 (14:10, 21:20)

Za 3. mjesto: Dalmatinke – Kontesa Nera 2:1 (17:14, 18:27, 4:3)

FINALE: Detono – BHC Sokol 2:0 (30:15, 24:16)

Dvostruko slavlje Dubrave na Zagreb Openu 2019!

Pjeskaši i pjeskašice Dubrave osvajači su Zagreb Opena 2019, drugog turnira Prvenstva Hrvatske, nakon što …