Naslovna » Turniri » 2016 » Detono Zagreb i Dubrava osvojili Čakovec Open 2016| Detono Zagreb and Dubrava win Čakovec Open 2016

Detono Zagreb još je jednom potvrdio dominaciju i osvojio prvo mjesto na Čakovec Openu, prvom od tri turnira Prvenstva Hrvatske. U finalu su, u napetoj utakmici, snage odmjerili s ekipom Dubrave, a nakon 1:1 u setovima, o pobjedniku se odlučivalo u raspucavanju. U ženskoj konkurenciji, Dubrava je bila uvjerljivija od ekipe Kontesa Nera i zauzela prvo mjesto.

Čakovec je u protekla dva dana bio domaćin prvog od tri turnira Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku na kojem je sudjelovalo devet ekipa u muškoj i četiri ekipe u ženskoj konkurenciji. Među prve tri momčadi u muškom dijelu Prvenstva, svoje mjesto našli su Detono Zagreb, koji je osvojio prvo mjesto, zatim Dubrava na drugom te domaćin Čakovec na trećem mjestu. U ženskoj konkurenciji, najbolja je bila Dubrava iza koje su stale Kontesa Nera i Detono Zagreb.

Žensko finale prošlo je bez prošlogodišnjih finalistica, Detona Zagreb, koje su osvojile treće mjesto protiv ekipe iz Sesveta, dok su se u finalu susrele Dubrava i Kontesa Nera. Dubrava je pobijedila s 2:0 u setovima (13:10, 16:12). “Utakmica je bila jako napeta, ali srećom nismo morale ići u raspucavanje. mislim da bi pobijedile i u tom slučaju, ali ovako je bolje. U Ivaniću i Zagrebu očekujem veću konkurenciju i ravnopravniju borbu, ali se nadam da ćemo mi ostvariti jednak rezultat kao i danas”, prokomentirala je Dorotea Prevender nakon utakmice.

U muško finale plasirao se Detono Zagreb i Dubrava, a u napetoj utakmici, koja je završila raspucavanjem, pobijedio je Detono s 23:22, 14:15 i 9:6 u setovima i tako obranio naslov prvaka. Nakon što su Detonatori tijesno, s jednim pogotkom razlike, osvojili prvi set, Dubrava je u drugom izjednačila te su odlučivali penali. Ključna je bila obrana Davida Henigmana, koja je donijela pobjedu Detonu. “Prije svega, jako dobra utakmica i moram čestitati Dubravi na tome kako su odigrali. Da budem iskren, očekivali smo da ćemo u finalu susresti Sesvete, ali oni su napravili pogrešku i ispali ranije. Mislili smo da će nam tako biti lakše, ali Dubrava nas je iznenadila i moram im još jednom čestitati na odličnoj utakmici”, zaključio je Detonov Ivan Jurić.

Treće mjesto u muškoj konkurenciji osvojila je domaća ekipa, BHC Čakovec svladavši ekipu Sokol s 2:0 u setovima (13:12, 17:14). “Sretni smo jer prošle sezone nismo uspjeli osvojiti niti jedno od prva tri mjesta u Prvenstvu Hrvatske. Sada smo se, nadam se, vratili na te pobjedničke staze, a i osvojili smo to treće mjesto kod kuće, tu u Čakovcu i zato smo posebno sretni. U Ivaniću i Zagrebu se nadamo borbi za prva tri mjesta”, rekao je Karlo Korent iz ekipe BHC Čakovec.
U ženskoj konkurenciji treće mjesto zauzela je ekipa Detono Zagreb, koja je pobijedila ekipu iz Sesveta s 2:1 u setovima (14:15, 22:19, 6:4).

Sljedeći vikend, od 10. do 12. lipnja, u Ivanić-Gradu održat će se drugi turnir Prvenstva Hrvatske, Ivanić Open 2016 nakon kojeg slijedi Zagreb Open 2016, od 16. do 19. lipnja.

— — — —

Detono Zagreb have confirmed their domination and won the first place at Cakovec Open, first of three Croatian tournaments. In a tense final match, they clashed against Dubrava, and after 1:1 in sets, the winner was decided in the shootouts. In women´s competition, Dubrava were more convincing than Kontesa Nera and took the first place.

Cakovec was the host of the first of three Croatian Championship tournaments for the last two days, in which 10 men´s teams and 4 women´s teams competed. Among the first three teams in men´s part of competition were Detono Zagreb, as the first, Dubrava in the second place while the hosts took third place.

In women´s competition, Dubrava took the first place, followed by Kontesa Nera and Detono Zagreb. Women´s final match went by without last years finalists: Detono Zagreb. They took the third place against the team from Sesvete, while the final match was reserved for Dubrava and Kontesa Nera. Dubrava have won with 2:0 in sets (13:10, 16:12). „The match was suspenseful, but luckily there was no need for shootouts, in which case we would have won also, but this is way better. In Ivanić and Zagreb I expect stronger competition and a more equal fight, but I hope that we will repeat todays score.“ said Dorotea Prevender after the match

Detono Zagreb and Dubrava played in men´s final match, which ended with a shootout and victory of Detono with 23:22, 14:15 and 9:6 in sets and defended their Champions title. After Detonators won their first set with one score difference, Dubrava came to a draw in the second set and penalties decided the result. David Henigman´s defense was the key to Detono victory.

„It was, above all, a great match and I have to congratulate Dubrava on their play. To be honest, we expected, to meet Sesvete in the finals, but they made a mistake and lost early in the competition- We thought that that would be easier, but Dubrava surprised us and I have to congratulate them once again, on a great match“ Detonos Ivan Juric concluded

The hosts, BHC Čakovec have won third place in mens competition after defeating Sokol with 2:0 in sets (13:12, 17:14). „We are happy because we couldn´t place in Croatian Championship last year. Now, I hope that we returned to our victory path, and we have won third place at home, here in Cakovec, which makes us especially happy. In Ivanic and Zagreb we also hope to place well.“ said Karlo Korent from BHC Cakovec. In women´s competition Detono Zagreb took the third place, after winning against Sesvete with 2:1 in sets (14:15, 22:19, 6:4).

Next weekend, from 10th until 12th of June, the second tournament of Croatian Championship will be held, after which Zagreb Open follows, from 16th until 19th of June.