Naslovna » Turniri » 2016 » EBT Masters 2016 » Prvi dan EBT Mastersa iza nas | First day of EBT Masters behind us

Prvi dan EBT Mastersa iza nas | First day of EBT Masters behind us

Prvi dan EBT Mastersa je iza nas, a sve tri hrvatske ekipe u petak su u Grčkoj slavile pobjedama nad BHT Auto Forum Petra Plock, 2arega i CAIPIranhas.

Od hrvatskih ekipa u petak je prva na teren izašla ekipa iz Sesveta i snage odmjerila s ruskom ekipom Ekaterinodar. Nedostajalo je malo sreće pa su Rusi iz oba seta izašli kao pobjednici (18:16, 20:18). Već u drugoj utakmici, dečki iz Sesveta slavili su s 2:0 (25:17, 22:17) u setovima protiv susjeda iz Srbije, ekipe 2areg.

Jedina utakmica u muškoj konkurenciji koju su odigrali branitelji naslova, Detono Zagreb, bila je ona protiv poljskog BHT Auto Forum Petra Plock u kojoj su slavili nakon raspucavanja. Detonatori su prvi set završili u svoju korist, rezultatom 23:17, da bi u drugom popustili i izgubili sa 18:24. Na red su došla raspucavanja, a Detono je upisao pobjedu sa 7:6 u penalima.

“U prvom setu dobro smo igrali, imali dobru obranu igrali smo dobro, a u drugom smo bili nešto lošiji, puno promašili. Na kraju smo imali više sreće u raspucavanju i pobijedili s jedan, što je bitno”, rekao je Josip Matezović, koji je prošle godine u Španjolskoj nastupao za juniorsku reprezentaciju.

Djevojke iz Detona upisale su pak pobjedu i poraz. U prvom susretu poražene su od nizozemske Westsita s 0:2 u setovima (11:12, 6:9). U drugoj utakmici dana, pobijedile su CAIPIranhas nakon raspucavanja. Prvi set su dobile s uvjerljivih 24:12, drugi izgubile 8:11 da bi točku na i stavile sa 5:4 kod raspucavanja.

Zadovoljna igrom protiv njemačke CAIPIranhas, Tjaša Lekšan prokomentirala je što Detonatorice očekuju do kraja Mastersa. “Očekujem da dajemo sve od sebe, da nas ništa ne može izbaciti iz takta, da zadržimo fokus i odigramo najbolje što znamo”, smatra Lekšan.

— — — —

First day of EBT Masters is behind us and all three Croatian teams were celebrating in Greece against BHT Auto Forum Petra Plock, 2areg and CAIPIranhas.

First Croatian team which stood on the court today was the team of BHC Sesvete, who played against Russian Ekaterinodar. They missed a little luck and the Russians were celebrating in both sets (18:16, 20:18). In the second match, guys from Sesvete won with 2:0 (25:17, 22:17) against the neighbors from Serbia, team of 2areg.

The only match that the reigning champions, Detono Zagreb, played today was the one against the polish BHT Auto Forum Petra Plock were they were celebrating after the penalties. The Detonators finished the first set with 23:17, lost the second with 18:24 and it was time for penalty shots. Detono won win 7:6.

“We played well in the first set, had very good defence, and in the second we weren’t so good, missed a lot. In the end, we had more luck and won in penalties with plus one, what is important to say”, said Josip Matezović, who played for the junior national team last year.

The girls from Detono ended the day with one win and one defeat. In their first match, the girls were defended from dutch Westsite with 2:0 in sets (11:12, 6:9). In the second encounter they won the match after penalty shots. The first set went to their side with the convincing 24:12, while the other went to the opponent side with 11:8. The final result was 5:4 in penalties and the victory of the Croatian team.

Satisfied with the play against german CAIPIranhas, Tjasa Leksan revealed what the Detonators expect from this Masters. “I expect that we give everything on that court, that noting can stop us, to keep our focus and to play the best we can”, said Tjasa Leksan.

Povijesne Olimpijske igre mladih: djevojke srebrne, mladići četvrti

Završen je turnir rukometa na pijesku na ovim, za sport, povijesnim Olimpijskim igrama. Sport debitant …