Naslovna » Turniri » 2015 » Detono Zagreb i BHC Dubrava osvojili Ivanić Open 2015

Detono Zagreb i BHC Dubrava osvojili Ivanić Open 2015

Turnir rukometa na pijesku Ivanić Open završio je u nedjelju pobjedom Detono Zagreba u muškoj konkurenciji i pobjedom BHC Dubrave u ženskoj konkurenciji. Bio je to prvi od tri turnira novog izdanja Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku, Cro EBT Tour 2015.
Na turniru se prijavilo ukupno trinaest ekipa od čega deset muških i tri ženske ekipe, a utakmice po skupinama odigrane su u subotu dok je nedjelja bila rezervirana za samu završnicu turnira.
Finale Ivanić Opena izborili su aktualni europski klupski prvaci, Detono Zagreb i White boysi iz Kaštela, a prvo mjesto uzela je ekipa Detono Zagreb rezultatom 18:10 i 14:12 u setovima. Treće mjesto nakon borbe ekipa Sokola i Nevažnih pripalo je ekipi Nevažni rezultatom 20:18 i 22:16 u setovima. Prošlogodišnji pobjednici KPR Dubrava nisu uspjeli obraniti naslov već su prvenstvo završili na sedmom mjestu.
Kod djevojaka, finale su izborile ekipe Detono Zagreb i BHC Dubrava. Nakon 1:1 u setovima, ekipa BCH Dubrava bila je bolja kod raspucavanja i obranila prošlogodišnji naslov, dok je treće mjesto pripalo ŽKRP Kontesa Nera.
Na kraju turnira proglašena je najuspješnija petorka u obje konkurencije te najbolja igračica i igrač turnira.

Najuspješnija petorka turnira u ženskoj konkurenciji je sljedeća:
Vratarka: Mara Budić, ŽKRP Kontesa Nera
Lijevo krilo: Sandra Dandić, BHC Dubrava
Desno Krilo: Josipa Grebenar, ŽKRP Kontesa Nera
Kružni napadač: Matea Jurilj, Detono Zagreb
Specijalist: Iva Ercegovac, BHC Dubrava
Najboljom igračicom proglašena je Romana Domjančić iz Detona Zagreb.

Najuspješnija petorka turnira u muškoj konkurenciji je sljedeća:
Vratar: David Henigmann, Detono Zagreb
Lijevo krilo: Petar Topić, White boys iz Kaštela
Desno krilo: Matko Vumej, Detono Zagreb
Kružni napadač: Marko Grošeta, KRP Nevažni, Velika Gorica
Specijalist: Domagoj Ferenčina, KRP Nevažni, Velika Gorica
Najboljim igračem proglašen je Matej Grubišić iz ekipe KRP Nevažni.

Nakon Ivanić Opena, slijedi Zagreb Open koji će se održati od 5. do 7. lipnja, a finale Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku ugostiti će ponovno Ivanić Grad. Tako će se Ivanić Croatian Finals održati u razdoblju od 19. do 21. lipnja.